BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Diş Hekimliği Fakültesi

 

Yönetim

 

   Başkent Üniversitesi sağlık alanında eğitim ve hizmet veren ilk vakıf yükseköğretim kurumudur.

 

   Dekan

   Prof. Dr. Bülent Dayangaç

   1972 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini bitirip Yüksek Lisans diploması aldı ve serbest çalışmaya başladı. 1976 yılında serbest çalışmanın yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Maddeler Bilgisi Bilim Dalı'na asistan olarak girdi. 1980 yılında "Yüzey pürüzlendirme işlemi ve iki tür simanın inleylerdeki kenar sızıntılarına etkisi" konulu tez çalışmasını tamamlayarak doktora derecesini aldı. 2006 yılından beri Başkent Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

 

 

   Dekan Yardımcısı

   Prof. Dr. Neslihan Arhun

   1971 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Ergenekon İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini 1989-1994 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde tamamladı. 1995 yılında Restoratif Diş Tedavisi ve Endodonti Anabilim Dalı’nda doktora öğrenimine başladı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi’nden “The Effect of Different Lining Materials and Alloy Shape On Fracture Resistance of Class II Amalgam Restorations” adlı tez ile yüksek lisans derecesini aldı. 2000 yılında "Dişleri Korumak İçin Uygulanan Geçici Stabilizasyon Yöntemlerinden İntrakoronal ve Ekstrakoronal Kompozit Splintlerin Mekanik Davranışları" konulu doktora tez çalışmasını tamamlayarak doktora derecesini aldı. 2006 yılında Doçent ünvanını aldı. 2003 yılından beri Başkent Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi ve anabilim dalı başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

 

 

 

   Dekan Yardımcısı

   Doç. Dr. Ayşe Gülşahı

   1975 yılında Adana'da doğdu. İlköğrenimini Tatbikat İlkokulu'nda, orta öğrenimini Yaltır Kardeşler Ortaokulu'nda, lise eğitimini Adana Kız Lisesi'nde tamamladı. Yüksek öğrenimini 1992-1997 yılları arasında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda doktora öğrenimine başladı. 2004 yılında “Farklı İmplantasyon Yöntemlerinde Kemik Doku Cevabının DEXA ile Değerlendirilmesi” konulu doktora tez çalışmasını tamamlayarak doktora derecesini aldı. 2005 yılında Başkent Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda görevine başladı. Halen, öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 Organizasyon Yapımız

Organizasyon yapımız için tıklayın